Žaluzie - Rolety - Folie - markýzy

Společnost VP3 nabízí široký sortiment interiérové a exteriérové zastiňovací techniky.
Kromě samotného prodeje zajišťuje i výrobu, servis a montáž produktů.

Home / Okenní fólie / Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie byly vyvinuty pro ochranu prosklených ploch budov proti zlodějům a vandalům. Poskytují současně ochranu před poraněním při nárazu do skleněné plochy. Výrazně snižují omezení řezných a bodných zranění osob.

Bezpečnostní fólie udrží úlomky skla pohromadě a vytvářejí tak účinnou mechanickou bariéru proti násilnému proražení. Novým trendem je jejich aplikace při ochraně před účinky tlakové vlny při explozi nebo větrné bouři.

Výroba

Bezpečnostní fólie jsou vyráběny technologií laminování několika vrstev. Vyrobí se tak dvou či třívrstevný komplet.Fólie s atestem P2A-ČSN EN 356 již v kombinaci se sklem o tloušťce 3 mm zaručuje vysokou odolnost proti proražení a je v souladu s mezinárodními normami přijatými v ČR.Tato evropská norma je určena k posouzení výrobků pro bezpečnostní zasklení, které je běžněji známé jako zasklívací výrobky „proti lupičům“ a „proti vandalům“. Protože neexistuje jednoduchá zkouška, která by pokryla široký rozsah odolnosti proti útoku, jsou použity zkušební metody, které definují různé kategorie odolnosti. Záměrně nebyly připojeny k žádné zkušební metodě výrazy „proti lupičům“ nebo „proti vandalům“, zvláště proto, že tyto termíny lze jen nepřesně definovat a v jejich definici dochází ke značnému překrývání. Zkušební metody nenapodobují podmínky skutečného útoku člověka, ale jsou určeny ke klasifikaci srovnatelné odolnosti.

Výhody a použití

Bezpečnostní fólie jsou čiré a poskytují ochranu proti škodlivému UV záření. Dokáží odfiltrovat 98% UV záření. Současně chrání vybavení interiéru (obrazy, koberce nábytek atd.) proti vyblednutí barev. Povrch fólie je opatřen ochrannou vrstvou proti poškrábání. Při čištění postupujeme obdobně jako při čištění skla. Čištění musí probíhat bez použití abrazivních čistících prostředků, tvrdých kartáčů a stěrek.

Bezpečnostní fólie lze instalovat z interiérové strany na libovolné prosklení. Fólie jsou vyráběny v šířce 1,524m. V případě, že rozměry prosklení jsou větší než 1,524 mm je pojišťovnami akceptované napojení. Spoj nemá vliv na deklarované vlastnosti fólie

Aplikace

 • Domy, vily, zimní zahrady
 • Muzea, školy, banky, nemocnice, galerie, divadla
 • Státní budovy, letiště, železnice, metro, terminály, sklady
 • Obchodní domy, distribuční sklady, prodejny
 • Výškové budovy proti pádu úlomků skla

Vlastnosti

 • Čiré ochranné fólie jsou vyráběny v tloušťkách 0,1, 0,15 a 0,2mm
 • Čirá atestovaná bezpečnostní fólie má tloušťku 0,36 mm
 • Odstupňovaná ochrana před poraněním
 • Certifikát kategorie odolnosti P2A, P4A – EN 356
 • Certifikát NBU k ochraně utajovaných skutečností do stupně „D“
 • Certifikát pro zaskleni ve stavebnictví podle normy EN 12 600
 • Snižují riziko vykradení i náhodného rozbití skla
 • Zpomaluje postup pachatele do objektu, obdobně jako mříže
 • Brání prohození cizích předmětů prosklenou plochou
 • Aplikaci bezpečnostní fólie doporučují pojišťovny

Zadrží více než 97% škodlivého UV záření

 

Všechny produkty jsou vyráběny na míru dle požadavku zákazníka, proto jejich ceníky nejsou uvedeny na těchto stránkách. Pokud chcete znát cenu nějakého produktu, který je na našich stránkách porezentován vyplňte prosím celý poptávkový formulář. Rádi Vám bezplatně zpracujeme cenovou nabídku.

Zadejte poptávku


adresa

vp3 - Vladimír Paleček
Vondroušova 33
Praha 17
CZ-16300

Kontakty

kancelář: 721400000, 235300279
technici: 607440000
obecný eM: vp3@vp3.cz
kalkulace:kalkulace@vp3.cz
účtárna: ucto@vp3.cz

Doplňující údaje

IČ: 48579823
DIČ: CZ6204250272
ŽL: čj.: 28/0601//12/Re, úřad příslušný podle §71 odst.2)
Živnostenského zákona: ÚMČ Praha 17